Thursday, July 14, 2011

$15 for a Thursday


Hey look! Free stuff!!!

18 cans Pringles - $0.45 ($1.67, Store Sale $1.29, Buy 10 save $10, MFG Coupon $1/3)
10 macaroni cheese single serving meals - $0.49 ($1.49, Store Sale $0.99, Buy 10 save $10)
9 boxes Rice-a-Roni - $0.56 ($1.06, Buy 10 save $10)
13 tubes Colgate Tooth Paste (Varying flavors) - $(-0.01) ($2.05, Store Sale 1.49, Buy 10 save $10, MFG Coupon $1/1)

Total Cost at full price: $82.17
Final Price Paid: $15.24
Total Savings: $66.93 (82%)

1 comment:

  1. I'm so jealous of the Pringles stash in your house! The cans come in handy later if you have a Christmas tree that won't stand upright :)

    ReplyDelete